SIE3VA52125ED310AA0
SIEMENS 3VA52125ED310AA0 3VA5,FS250A,3P,125A,18kA@600V,TM210,FTFM
Manufacturer:SIEMENS
Manufacturer #:3VA52125ED310AA0
Description
3VA5 Molded Case Circuit Breaker, FS 250A, 3 Poles, 125A, 18kA @ 600V, TM210, FTFM
Specifications
Brand Name Siemens Sub Brand Molded Case Circuit Breakers
Type 3VA5 Number of Poles 3
Interrupt Rating WITH 35kA INTERRUPTION RATING Voltage Rating 480 V
Frame 250A Trip Type TM210 FIXED THERMAL FIXED MAGNETIC