SIEED63B035
SIEMENS ED63B035 Sentron Molded Case Circuit Breaker ED6 35 A, 3 P,
Manufacturer:SIEMENS
Manufacturer #:ED63B035
Description
Molded case circuit breakers for ED125A frame sentron mounting are supplied with load side lugs in 1 type of tripping speed ED6=18/30KA depend on voltage selected. Available in version 1 pole 347vac, 2 poles 250vdc 600vac, 3 poles 500vdc 600vac.
Specifications
Brand Name Siemens Sub Brand Sentron
Type ED6 Number of Poles 3 Pole