SIE8WH90206EC10
SIEMENS 8WH90206EC10 CONNECT COMB TERM 10 mm2P PETROL
Manufacturer:SIEMENS
Manufacturer #:8WH90206EC10
Description
Connecting comb, for terminals with width 10 mm for cross links in the center of terminal, 2-pole, petrol
Specifications
Brand Name Siemens Sub Brand Sentron
Item Name Plug-In Bridge Type 2-Terminal
Amperage Rating 57 A Ferrule Hole Spacing 10 mm
Specifications 35 mm DIN Rail Mounting Color/Finish Gray/Red