SIEJD63T200
SIEMENS JD63T200 Sentron
Manufacturer:SIEMENS
Manufacturer #:JD63T200
Description
Interchangeable trip unit with LI, long-time and instantaneous (LI) trip functions, rated for 200 A, suitable for JD 400A-JD, JXD, HJD, HJXD, HHJD, HHJXD, CJD molded case circuit breaker frame types, thermal magnetic trip units and circuit breakers.
Specifications
Brand Name Siemens Sub Brand Sentron
Item Name Trip Unit Number of Poles 3
Current Rating 200 A Type Interchangable
Series/Model JD6 Frame JD
Dimensions 5.7 in L x 5-1/2 in W x 8.7 in H For Use With JD Series 600 V Circuit Breakers