SIE3VA51256ED310AA0
SIEMENS 3VA51256ED310AA0 3VA5,FS125A,3P,25A,25kA@600V,TM210,FTFM
Manufacturer:SIEMENS
Manufacturer #:3VA51256ED310AA0
Description
3VA5 Molded Case Circuit Breaker, FS 125A, 3 Poles, 25A, 25kA @ 600V, TM210, FTFM
Specifications
Brand Name Siemens Sub Brand Molded Case Circuit Breakers
Type 3VA5 Number of Poles 3
Interrupt Rating WITH 65kA INTERRUPTION RATING Voltage Rating 480 V
Frame 125A Trip Type TM210 FIXED THERMAL FIXED MAGNETIC