SIE3VA52505ED310AA0
SIEMENS 3VA52505ED310AA0 3VA5,FS250A,3P,50A,18kA@600V,TM210,FTFM
Manufacturer:SIEMENS
Manufacturer #:3VA52505ED310AA0
Description
3VA5 Molded Case Circuit Breaker, FS 250A, 3 Poles, 50A, 18kA @ 600V, TM210, FTFM
Specifications
Brand Name Siemens Canada Sub Brand Molded Case Circuit Breakers
Number of Poles 3 Interrupt Rating 18 kA 600 V
Voltage Rating 600 V Application Electrical Distribution