SIE3VA52175EC310AA0
SIEMENS 3VA52175EC310AA0 3VA5,FS250A,3P,175A,18kA@600V,TM230,FTAM
Manufacturer:SIEMENS
Manufacturer #:3VA52175EC310AA0
Description
3VA5 Molded Case Circuit Breaker, FS 250A, 3 Poles, 175A, 18kA @ 600V, TM230, FTAM
Specifications
Brand Name Siemens Sub Brand Molded Case Circuit Breakers
Type 3VA5 Number of Poles 3
Interrupt Rating WITH 35kA INTERRUPTION RATING Voltage Rating 480 V
Frame 250A Trip Type TM230 FIXED THERMAL ADJUSTABLE MAGNETIC