SIE3VA52225EC410AA0
SIEMENS 3VA52225EC410AA0 3VA5,FS250A,4P,225A,18kA@600V,TM230,FTAM
Manufacturer:SIEMENS
Manufacturer #:3VA52225EC410AA0
Description
3VA5 Molded Case Circuit Breaker, FS 250A, 4 Poles, 225A, 18kA @ 600V, TM230, FTAM
Specifications
Brand Name Siemens Canada Sub Brand Molded Case Circuit Breakers
Number of Poles 4 Interrupt Rating 18 kA 600 V
Voltage Rating 600 V Application Electrical Distribution