SIE3VA53407EF320AA0
SIEMENS 3VA53407EF320AA0 BRKR 3VA53 3P 400A 100KA ATAM NUT
Manufacturer:SIEMENS
Manufacturer #:3VA53407EF320AA0
Description
circuit breaker 3VA5 UL Frame 400 breaking capacity class C 100 kA @ 480 V 3-pole, line protection TM240, ATAM, In=400 A overload protection Ir=320 A ...400 A short-circuit protection Ii=5...10 x In nut keeper kit on two sides