SIESEQ16100SMDW
SIEMENS SEQ16100SMDW 100Amp 240VAC 16/32 CCT Type 1 SEQ Side Mounted Main Breaker Service Entrance Loadcentre with Door, White
Inventory
Available for delivery
Available for pick up at Abbotsford
Qty EA
Manufacturer:SIEMENS
Manufacturer #:SEQ16100SMDW
Documents Documents
Country of origin:Canada
Description
SEQ, MB, 16 Circuits, 100A, 1PH 3W, 120/240V, Type 1, SM, Aluminum, Door, White
Specifications
Brand Name Siemens Sub Brand Loadcentres
Item Name Load Center Type Combination
Number of Circuits 16 Number of Spaces 16/32
Voltage Rating 120/240 V Amperage Rating 100 A