SIESEQ32100SMD
SIEMENS CANADA SEQ32100SMD 100Amp 240VAC 32/64 CCT Type 1 SEQ Side Mounted Main Breaker Service Entrance Loadcentre with Door, Grey
Inventory
Available for delivery
Unavailable for pick up Abbotsford
Qty EA
Manufacturer:SIEMENS
Manufacturer #:SEQ32100SMD
Documents Documents
Country of origin:Canada
Description
Specifications
Brand Name Siemens Sub Brand Loadcentres
Item Name Single Phase Main Breaker Load Centers Type SEQ, Side
Number of Circuits 32 Number of Spaces 32S/64S
Number of Poles 2 Voltage Rating 240 V
Amperage Rating 100 A Phase 1
Mounting Type Combination Flush/Surface Enclosure Type Type 1 Indoor
Breaker/Load Center Type Miniature/Earth Leakage Wiring Configuration 3 Wire
Conductor Size 4-2/0 AWG Construction Steel Housing
Dimensions 333 mm W x 95 mm D x 689 mm H Includes Door